Trzmiela rabata

rabata pszczola 1

 

 

 

NiC wspólnie z firmą Objectivity zaprojektowało i wykonało największą w Polsce rabatę w kształcie pszczoły - trzmiela. Rabata powstała we Wrocławiu w Parku Grabiszyńskim.

 

 

 

Czytaj więcej: Trzmiela rabata

Bee friendly

bee friendly

 

 

Zapraszamy na stronę konkursu The Quarry Life Award Stowarzyszenia NiC. Przy okazji kolejnych badań na bieżaco będziemy uzupełniać nasz profil w ciekawe informacje i zdjęcia! 

Link w rozwinięciu.

 

 

Czytaj więcej: Bee friendly

Quarry life award

gorazdze marzec9

 

Miło nam poinformować, że spośród 25 zgłoszeń na tegoroczną edycję konkursu The Quarry Life Award wybrano m.in. propozycję Stowarzyszenia NiC pt. "Zrekultywowane tereny kopalni Górażdze jako potencjalne siedlisko występowania pszczół".

 

 

 

Czytaj więcej: Quarry life award

NiC na festiwalu życia

W dniu 21.09.2013 odbył sie w Kowarach Rotariański Festiwal Życia "Wolę Być", którego celem nadrzędnym było zaprezentowanie szerszej publiczności talentów jakie drzemią wśród lokalnej społeczności. Członkowie Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej zaprosili nas do wzięcia udziału w tej imprezie i wygłoszenia referatu. Cały program obywał się w pięknie przystrojonej roślinami zielnymi sali w Wojkowie.

  kowary 1kowary 2

Czytaj więcej: NiC na festiwalu życia

Kurs "Hodowców Trzmieli"

praktyka

 

 

W dniach 22-23 czerwca 2013 r. w Oddziale Pszczelnictwa Instytutu Ogrodnictwa w Puławach odbył się kurs „Całoroczny chów trzmiela ziemnego (Bombus terrestris L.) do zapylania upraw szklarniowych” prowadzony przez Profesora Mieczysława Bilińskiego.

 

 

Czytaj więcej: Kurs "Hodowców Trzmieli"

Ścieżka przyrodnicza

Na początku lata tego roku Stowarzyszenie uczestniczyło w tworzeniu ścieżki przyrodniczej w gminie Wisznia Mała. Naszym zadaniem była dokumentacja fotograficzna pomników przyrody, ruin, zabytków i innych ciekawych obiektów.

A co takiego udało się sfotografować?

Pomniki przyrody, wśród nich dąb, platan i buk.

   dąb         dab2 dab czerw

Czytaj więcej: Ścieżka przyrodnicza

Współczesne zagrożenia pszczół

Na przełomie lutego i marca 2013 roku Stowarzyszenie NiC we współpracy z Lokalną Grupą Działania ”Dobra Widawa” zrealizowało cykl szkoleń edukacyjnych o znaczeniu i funkcjonowaniu pszczół w przyrodzie. Projekt skierowany był do uczniów II klas gimnazjów z obszaru działalnosci Partnerstwa Dobra Widawa.

 

     Młodzież dowiedziała się o bogactwie gatunkowym pszczół występujących w Polsce oraz o tym gdzie mieszkają, czym się odżywiają i co najważniejsze: jak wiele znaczą dla człowieka!


wspolczesne makieta   IMG 0070

Czytaj więcej: Współczesne zagrożenia pszczół