NiC na festiwalu życia

W dniu 21.09.2013 odbył sie w Kowarach Rotariański Festiwal Życia "Wolę Być", którego celem nadrzędnym było zaprezentowanie szerszej publiczności talentów jakie drzemią wśród lokalnej społeczności. Członkowie Stowarzyszenia Ochrony Krajobrazu i Architektury Sudeckiej zaprosili nas do wzięcia udziału w tej imprezie i wygłoszenia referatu. Cały program obywał się w pięknie przystrojonej roślinami zielnymi sali w Wojkowie.

  kowary 1kowary 2

Część pierwszą rozpoczynał dyrektor Karkonowskiego Parku Narodowego dr inż. Andrzej Raj, który przedstawił wystąpienie „Rola KPN w rozwoju gospodarczym, społecznym oraz środowiskowym regionu karkonoskiego” . Prezentacja zakonczyłą sie dyskusją na temat rozbudowy sieci narciarkiej w obrębie parku narodowego.

kowary 4 kowary 5

Następnie wygłosiliśmy referat "Po co komu dzikie pszczoły" przybliżający lokalnej społeczności jak ważne dla ekosystemu są trzmiele i inne zapylacze. Atrakcją programu był nasz kolega Marcin przebrany za trzmiela ziemnego. Nasza prezentacje takze zakończyłą się ciekawą dyskusją na temat pszczół.

kowary 6 kowary 7

kowary 8

Cykl referatów kończyła projekcja filmu Home oraz prezentacja książki Filipa Springera „Wanna z kolumnadą”. Pani Ania z SOKiASu uraczyła nas także ciekawostką botaniczną, pokazała śródziemnomorska roślinę o nazwie akant, która idealnie utrzymuje się w karkonoskim klimacie. Jeszcze raz dziękujemy za zaproszenie i czekamy na kolejną edycję "Festiwalu Życia".

kowary 9