Karmimy pszczoły w Arboretum Lądek Zdrój

ladek arboretum3

 

 

Dnia 21.06.2014 udaliśmy sie z wizytą do Arboretum w Lądku Zdroju. Cel: wzbogacenie tego terenu w roślinność chętnie odwiedzaną przez owady zapylające.

 

 

 

Zostaliśmy przywitani bardzo serdecznie przez pracownika arboretum - Pawła Pachlę - który skutecznie koordynował pracę i wskazywał miejsca nasadzeń. Wśród roślin, które przywieźliśmy do Lądka znalazły sie sadzonki lawendy, kocimiętki, barbuli szarej, perowski i janowca.

ladek arboretum4 ladek arboretum5

Od razu zabraliśmi się do pracy i ochoczo sadziliśmi kolejne rośliny w arboretum. Tymczasem trzmiele nie mogły się już doczekać i oblatywały rosnące w doniczkach kwiaty.

ladek arboretum1 ladek arboretum2

Po skończonej pracy udaliśmy się na zwiedzanie bardzo pięknego arboretum położonego w obrębie lasów ziemi kłodzkiej. Wśród kolekcji ogrodu znajdują się takie perełki jak brzoza karłowata czy mamutowiec olbrzymi.

ladek arboretum7 ladek arboretum8

Następnie udaliśmy się do chatki Pana Pawła, aby napić się słynnej kawy parzonej na wodzie z górskiego strumyka :) Dziękujemy bardzo za niezwykle ciepłe przyjęcie i zapraszamy wszystkich w odwiedziny do tego niezwykle ciekawego arboretum.

ladek arboretum6 ladek arboretum9