Współczesne zagrożenia pszczół

Na przełomie lutego i marca 2013 roku Stowarzyszenie NiC we współpracy z Lokalną Grupą Działania ”Dobra Widawa” zrealizowało cykl szkoleń edukacyjnych o znaczeniu i funkcjonowaniu pszczół w przyrodzie. Projekt skierowany był do uczniów II klas gimnazjów z obszaru działalnosci Partnerstwa Dobra Widawa.

 

     Młodzież dowiedziała się o bogactwie gatunkowym pszczół występujących w Polsce oraz o tym gdzie mieszkają, czym się odżywiają i co najważniejsze: jak wiele znaczą dla człowieka!


wspolczesne makieta   IMG 0070

       A czego pszczoły potrzebują do „szczęścia”? Oczywiście pyłku i nektaru, który stanowi ich jedyny pokarm. Dlatego uczniowie poznali znaczenie roślin pyłko i nektaro-dajnych oraz jak ważna jest wszechoobecność kwiatów w przyrodzie.

 

 MG 9164 pani prezes

 

     Podsumowaniem warsztatu było zadanie dla gimnazjalistów. Młodzież wykazała się zrozumieniem zagrożeń pszczół wynikających z działalności człowieka, tym samym proponując ich przeciwdziałanie.

 MG 9223 IMG 8709

 

IMG 9363 IMG 9168

 

     Aby propagować pozytywne działania w praktyce każda klasa otrzymała zestaw nasion roślin zielarskich w celu zaprojektowania ogródka dla pszczół.