Jesteśmy Stowarzyszeniem, którego nadrzędnym celem jest podejmowanie działań związanych z ochroną środowiska. Skupiamy się na realizacji następujących celów:

 1. działania na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dzikich pszczół podlegających w Polsce i UE ochronie prawnej,
 2.  działania wspierające utrzymanie bioróżnorodności terenów miejskich i wiejskich, m.in. zabezpieczające bazę pokarmową pszczół,
 3. działania na rzecz ochrony obszarów o wyjątkowych walorach przyrodniczych, przyjaznych pszczołom,
 4. promowanie inicjatyw społecznych wspierających ochronę środowiska, eliminujących istniejące zagrożenia pszczół,
 5. nauka i edukacja przyrodnicza przy wykorzystaniu różnorodnych metod nauczania,
 6. kształtowanie świadomości ekologicznej, szczególnie wśród najmłodszych,
 7. działanie na rzecz osób niepełnosprawnych,
 8. inicjowanie i wspieranie działań w sferze kultury i sztuki,
 9. organizacja wolontariatu,
 10. poprawę jakości życia mieszkańców, poprzez propagowanie działań proekologicznych,
 11. konsultacje w zakresie bezpieczeństwa zabiegów ochrony roślin w agrocenozach.

 

Statut Stowarzyszenia

 


sikora.aneta

micholap.pawel

Aneta Sikora - PREZES Stowarzyszenia, ukończyła doktorat badając trzmiele w zielonych siedliskach Wrocławia. Zainteresowania skupione wokół miejskiej ekologii, pszczelej botaniki i edukacji przyrodniczej, szczególnie wśród najmłodszych.
Paweł Michołap - I WICEPREZES Stowarzyszenia, absolwent Ochrony Środowiska ze specjalizacją Ekologia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, obecnie doktorant zajmujący się badaniami nad dzikimi pszczołami.
tomasz strojny

pora.ewa

Tomasz Strojny - II WICEPREZES Stowarzyszenia. Z wykształcenia jestem rolnikiem, a pszczelarzem z miłości. Na co dzień współpracuję z milionami Apis mellifera (pszczoła miodna) prowadząc siedemdziesięciopniową pasiekę w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski - Kotlinie Kłodzkiej. Moją pasją są także podróże w różne zakątki świata, których celem jest zgłębienie życia pszczół z gatunku Apis. Ewa Pora - SEKRETARZ Stowarzyszenia, prywatnie absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, kierunku Ochrona Środowiska; miłośniczka wszystkiego co rośnie, chodzi, pływa, pełza i lata.

Iwona.Lis

Sikora.Marcin
Iwona Lis - SKARBNIK Stowarzyszenia. Ukończyła agroturystykę  na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Wolontariusz oraz animator zajęć dla dzieci i młodzieży. Ukończyła kurs języka migowego SJM. Fascynuje ją historia Dolnego Śląska.Uwielbia kontakt z przyrodą i poznawanie nowych gatunków, nie pomijając przedstawicieli Homo sapiens. Marcin Sikora - członek Stowarzyszenia, absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego kierunek Ochrona Środowiska. Jego pasją jest fotografia, a szczególnie luminografia, fotografia krajobrazowa i przyrodnicza. Jego głównym zadaniem w Stowarzyszeniu jest fotografowanie owadów zapylających i wszystkiego co się z nimi wiąże. Prywatnie właściciel studia fotograficznego.

ReptakAgnieszka

 

Sobik.Lukasz

Agnieszka Jagielska - członek Stowarzyszenia, absolwentka kierunku Ochrona Środowiska na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Pasjonatka przyrody i wszystkiego co naturalne. Obecnie skupiona na macierzyństwie mama Janka. Łukasz Sobik - członek Stowarzyszenia, ogrodnik, absolwent kierunku Ogrodnictwo w PWSZ w Skierniewicach i UP we Wrocławiu. Na co dzień oddany florze i faunie wrocławskich ogrodów.